0
Marzenia Praca z Pasją Rozwój osobisty

PODSUMOWANIE ROKU 2019 I PRZESTRZEŃ NA NOWE

Rok 2019 zbliża się do końca. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo mocno w tym roku odczuwam tę energię PRZEJŚCIA. Przejścia od tego, co zadziało się w tym roku, do tego na co otwieram się w kolejnym – 2020 roku. Czuję ogromną potrzebę zatrzymania, podsumowania, refleksji i otwierania się na nowe. Ale zanim nowe – warto docenić, podsumować to co było naszym udziałem w tym roku…

Wsparcie w działaniu

Od kilku lat tworzę swoją Mapę Marzeń. Uważam ją za bardzo wspierające narzędzie rozwoju i realizacji swoich marzeń. Oczywiście jeśli ktoś traktuje mapę na zasadzie życzeniowej i nie chce włożyć zaangażowania, wytrwałości i cierpliwości w realizację swoich zamiarów – to żadna mapa, wizualizacja czy cokolwiek innego – nie pomoże.

Mapa jest za to ogromnym wsparciem – pomaga nam WIERZYĆ W SWOJE MARZENIA, pomaga nam wytrwać na ścieżce, kiedy czegoś pragniemy, a pojawiają się wątpliwości (a często na jakimś etapie ich doświadczymy). Pomaga nam nie wyrywać marzeń z korzeniami… jeśli nie zdołały jeszcze pięknie rozkwitnąć. Zatem wspiera nas w tym, abyśmy pielęgnowali naszą cierpliwość, wytrwałość i zaangażowanie. Dodaje nam także skrzydeł – jest elementem, który wprowadza lekkość, zaufanie, wiarę – że wszystko rozwinie się w najbardziej właściwym dla nas czasie – a naszym zadaniem jest DZIAŁAĆ I UFAĆ.

No i co tu dużo mówić – mapa jest znakiem dla naszej podświadomości, że nasze cele i marzenia – już są w toku… Już się dzieją. Nadajemy im energię PRZEPŁYWU. Nadajemy im MOC, sprawiamy, że nie mamy już wobec nich wątpliwości. DZIEJE SIĘ.

Z każdym marzeniem, które wylądowało na mapie… i stało się rzeczywistością – czuję jak moja strefa wpływu i KREACJI zwiększa się. Zyskuję w ten sposób namacalny dowód na to – że to co w Sercu, w myślach, w planach – ma szansę się zmaterializować…

Oczywiście, że czasem, kiedy pojawia się w moim Sercu nowe marzenie… czuję wobec niego lekką tremę. Bywa, że podchodzę do niego na początku nieco sceptycznie… Ale z czasem – jeśli dam mu odpowiednio dużo dobrej, wspierającej energii… dzieją się cuda.

 

Zrealizowane cele Coachingu Serca w 2019

Coaching Serca ma niecałe 2,5 roku. Zatem rok 2019 był rokiem drugim i kawałek 😉 Nie wiem czy można porównać poziom trudności jeśli chodzi o działalność w roku pierwszym i drugim, czy trzecim. Na pewno miałam już większą jasność w jakim kierunku chcę dalej podążać. Ale również odczuwałam, że nie jestem już totalnym świeżakiem na mojej drodze – co sprawiło, że miałam wobec siebie większe wymagania. Nie oczekiwania, ale plany, cele, marzenia… Bardziej sprecyzowane. Równocześnie był to jednak wciąż czas dużych eksperymentów – to akurat mam nadzieję zostanie ze mną na zawsze – czyli potrzeba tworzenia czegoś nowego, kreowania

 

To co zrealizowałam w tym roku to między innymi:

– poprowadziłam kolejne już warsztaty online z Mapy Marzeń – czego rezultatem były piękne wiadomości od Uczestniczek… o tym, co magicznego zadziewa się w ich życiu😊 (w 2020 również się odbędą w styczniu – ZAPISY TUTAJ)

– stworzyłam i poprowadziłam kilka edycji mojego autorskiego warsztatu mindfulnessPRZYSTANEK HARMONIA, na których razem z cudownymi Kobietami wspólnie medytowałyśmy, wsłuchiwałyśmy się w swoje Serce, zatrzymywałyśmy się w biegu (to był ogromny krok i wyjście ze strefy komfortu… swoją drogą – mam wrażenie, że od tych warsztatów minęły jakieś lata świetlne… a to ten sam 2019 rok… czuję jak wiele się we mnie zmieniło, jak dużo zaufania i wiary nabrałam przez to doświadczenie… )

– stworzyłam i poprowadziłam dwumiesięczny cykl warsztatów rozwojowych dla młodzieży ŚWIADOMOŚĆ WŁASNEJ MOCY. Wraz z grupą kilkunastu młodych ludzi przyglądaliśmy się takim tematom jak między innymi: poczucie własnej wartości, wiara w siebie, odwaga do działania w zgodzie ze sobą, odnajdywanie własnych talentów, samoświadomość, asertywność etc. Był to dla mnie szczególny czas… dostrzegłam jak bardzo takie wsparcie jest potrzebne młodym ludziom, przypomniałam też sobie siebie w ich wieku – i uświadomiłam sobie, jak bardzo przydałyby mi się wówczas takie zajęcia 😉 Chciałabym kontynuować ten projekt z kolejnymi młodymi ludźmi – jeżeli czujecie, że w szkole/ośrodku kultury Waszych dzieci ludzie są otwarci – to ja z radością przyjadę do Was z warsztatami :)))

– poprowadziłam bezpłatne wyzwanie online UWAŻNA NA SIEBIE, gdzie wraz z grupą Kobiet wspólnie spotykałyśmy się rano online – na wspólną medytację, a także realizowałyśmy inne „uważnościowe” zadania

– stworzyłam zbiór medytacji UWAŻNA NA SIEBIE, które niosą miłość, odwagę i moc – medytacje możesz nabyć TUTAJ

– odwiedziłam kilka miejsc w ramach spotkań autorskich z moją książką „Zdrowa Nadzieja” (szczególnie ciepło wspominam kameralne spotkanie w klubokawiarni Nalanda we Wrocławiu)

– stworzyłam i poprowadziłam warsztat mindfulness i qigong dla seniorów w Domu Seniora w Piasecznie

– poprowadziłam niezliczoną liczbę sesji coachingowych i rozwojowych oraz mindfulness  i Soul Body Fusion – zarówno na Skype/telefonicznie, jak i na żywo

– napisałam sporo tekstów dla Was na bloga, ale także krótszych form na Instagram, FB, Listy od Serca 😉

– poprowadziłam copiątkowe livy od Serca

– założyłam kanał na Youtube (chcę go rozwijać w 2020 roku!)

– I WRESZCIE – zrealizowałam swoje OGROMNE MARZENIE – czyli wymyśliłam, stworzyłam, nagrałam, napisałam, zaprojektowałam, wypromowałam i poprowadziłam MOJE DRUGIE PO KSIĄŻCE TAK WAŻNE DLA MNIE DZIECKO 😉 czyli PROGRAM ONLINE – ODWAGA DLA WRAŻLIWYCH KOBIET, w którym wzięło udział kilkadziesiąt cudownych Wrażliwych Dusz :)))

 

 

Poza tym..

Ten rok obfitował również w wymarzone podróże małe i duże 😉 Szusowaliśmy na śniegu na Słowacji, wygrzaliśmy się na Korfu, przemierzaliśmy szlaki wędrując po Karkonoszach z polskiej i czeskiej strony, doświadczyliśmy zatrzymania, zachwytu i głębokiego spokoju w Chorwacji (kocham!).

Muszę przyznać, że lista podróżniczych marzeń jest u mnie szczególnie długa i szczególnie ważna. Kocham odkrywać świat, a każda nawet najmniejsza podróż sprawia, że czuję totalną wolność, radość, spełnienie. To jest coś, co dodaje mi również energii i inspiracji do późniejszych działań.

I pod kątem podróżniczym nie mogę się już doczekać 2020.. bo czuję, że będzie dużo SŁOŃCA dosłownie i w przenośni… Tak czuję. Tego chcę. Do tego będę dążyć.

Było sporo pięknych doświadczeń związanych z relacjami (zarówno na gruncie prywatnym, przyjacielskim, ale też zawodowym) – ale to pozostawię dla siebie :))

Żeby nie było tak kolorowo – ten rok to były też wyzwania, trudy, wątpliwości, upadki. Oczywiście, że tak! Ale ważne jest to, że za każdym razem się podnosiłam i ponownie spoglądałam w niebo i w swoje marzenia 🙂 A sytuacje na które nie miałam wpływu… cóż – staram się pracować nad akceptacją, uwalnianiem emocji. To wszystko jest wyzwanie, ale fascynujące wyzwanie..

 

Poza wszystkimi  celami, marzeniami – których realizacji doświadczyłam w tym roku – bardzo dużo zadziało się również na polu wewnętrznym 😉 I to sobie także podsumowuję i nad tym się pochylam. Bo coach też człowiek – i wyszło mi w tym roku całkiem sporo blokad, ograniczających przekonań – z którymi pracowałam, żeby zrealizować swoje marzenia… Budziłam ODWAGĘ.

I mogę powiedzieć śmiało, że z PERSPEKTYWY pod koniec roku – widzę ogromny sens i zrozumienie, że droga wyglądała tak jak wyglądała.

W pierwszej połowie roku budziłam swoją odwagę, a w drugiej dzieliłam się plonami z innymi osobami.

Jestem bardzo ciekawa co przyniesie rok 2020 – z całą pewnością wiele pięknych, ciekawych doświadczeń.

Wykreujmy to na co mamy wpływ, otwórzmy się na to, co pragniemy przyciągnąć i działajmy wytrwale oraz  zaakceptujmy to, co mamy przeżyć, by pewne rzeczy zrozumieć i uzdrowić.

 

 

Kilka pytań na podsumowanie roku dla Ciebie

 

  • Z czego jesteś dumna w tym roku?
  • Jakie cele zrealizowałaś?
  • Jakich lekcji doświadczyłaś i z jaką mądrością z nich wyszłaś?
  • Za co jesteś wdzięczna Światu, ludziom, sobie?
  • Dlaczego to był wartościowy rok?

 

 

A jeśli chcesz WYKREOWAĆ i przyciągnąć w 2020 roku to, na co masz wpływ – zapraszam Cię na warsztat online w styczniu z tworzenia skutecznej MAPY MARZEŃ – zapisz się TUTAJ.

 

Z miłością ♥ 

Magda

 

Fot. Unsplash

 

Chcesz być na bieżąco i czerpać wiedzę i inspirację z tego miejsca?

Zapisz się na bezpłatne LISTY OD SERCA TUTAJ

Dołącz do niezwykłej, pełnej wsparcia i INSPIRACJI grupy na FB – TUTAJ oraz na fp – TUTAJ

♥ ♥ ♥

Słyszałeś o dającej NADZIEJĘ na przejście przez KRYZYS książce? O książce, która pomaga uporać się z ograniczającymi przekonaniami, dodaje odwagi do życia NA WŁASNYCH ZASADACH, wskazuje sposoby na codzienną UWAŻNOŚĆ i uczy jak cieszyć się z małych rzeczy? Jestem autorką tej książki, a jej tytuł to „Zdrowa Nadzieja” 🙂 Mój proces dochodzenia do zdrowia był przełomem w życiu i sposobie patrzenia na świat. Zrozumiałam, że bez względu na okoliczności SZCZĘŚCIE jest decyzją. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zajrzyj TUTAJ

♥ ♥ ♥

You Might Also Like...