0

Zdrowa Nadzieja

Sam fakt Twojego istnienia czyni Cię idealnym.
Jedynym w swoim rodzaju.

Wszyscy pragniemy szczęścia. Niektórzy z nas poszukują go całe życie. Czy „Zdrowa Nadzieja” jest zatem o poszukiwaniu szczęścia i o nadziei na lepsze jutro? Na zdrowie, spokój i harmonię? Raczej nie. Ale tak, to książka o nadziei. O tym, że każdy z nas może na pewnym etapie życia poczuć, że szczęście jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Przez cały czas. Już dzisiaj. Bez względu na okoliczności. Szczęście to – jak mawiają niektórzy – stan umysłu. Albo – jak mawiam ja – stopień otwarcia się na własne Serce. A ból, którego czasem doświadczamy, nie musi się równać emocjonalnemu cierpieniu. Nie musimy zapadać się w czarną dziurę strachu i rozpaczy. Możemy przeczekać gorsze chwile i uśmiechać się przez łzy. A później radośnie rozpocząć nowy dzień – z nadzieją, że życie jest cudem. Bo nim jest. A kryzys to nic innego, jak kolejna szansa na zbliżenie się do cudu naszego istnienia. Kiedy ja dotarłam do ściany – zrozumiałam, że muszę wreszcie szczerze pokochać siebie. A „Zdrowa Nadzieja” jest – między innymi – podsumowaniem mojej świadomej drogi ku szczęściu. Nazywam się Magdalena Palmowska – jestem coachem. Wspieram ludzi, którzy pragną żyć po swojemu. Na własnych zasadach. W zgodzie z Sercem.

O czym jest „Zdrowa Nadzieja”?

Co znajdziesz w książce (w dużym skrócie)?

Nadzieja na co?

Inspiracją do napisania książki był moment kryzysowy w moim życiu. Choroby były impulsem do zmian w myśleniu i codziennym funkcjonowaniu. I wtedy zrodziła się „Zdrowa Nadzieja”. Nadzieja na życie nie tylko zdrowsze, ale i w zgodzie z Sercem. Moja książka to nietypowy, bardzo autentyczny i bliski Czytelnikowi poradnik z elementami refleksji i inspiracji. Dotyczy odzyskiwania zdrowia, praktykowania zdrowego stylu życia i uważności oraz budowania wspierających przekonań. Jest ścieżką do spełnienia i szczęścia.

Przyczyny blokad, braku satysfakcji z życia, chorób

Zapraszam do wspólnej podróży, przedstawiając bardzo osobisty opis dysharmonii i choroby oraz swoich przemyśleń dotyczących przyczyn chorób i blokad, które utrudniają nam uzyskanie równowagi i satysfakcji z życia we współczesnym świecie. Równocześnie daję Czytelnikowi tytułową Zdrową Nadzieję na trwałe zmiany w życiu, odwołując się do własnych doświadczeń w zmaganiach z chorobą tarczycy i przewlekłą boreliozą.

Naturalne leczenie i wzmacnianie ciała

Hygge
Hygge

Książka prezentuje wiele praktycznych porad, które pomogły mnie samej (oraz wielu znanym mi osobom) uzyskać lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Możesz znaleźć tu – między innymi – metody pracy z ciałem, takie jak: aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, stosowanie leczniczych postów warzywnych według doktor Dąbrowskiej, homeopatię czy ziołolecznictwo.

Mindfulness

„Zdrowa Nadzieja” prezentuje refleksje dotyczące równoważenia umysłu i intuicji, wskazuje na ogromną rolę mindfulness w zdrowym życiu oraz odwołuje się do konkretnych wskazówek, dotyczących przemycania uważności do naszej codzienności. Książka to również zbiór formalnych ćwiczeń medytacyjnych (m.in. Calligraphy Health System), które skutecznie redukują napięcia i są praktyką, która wzmacnia poczucie wewnętrznej harmonii.

Bieganie

Zapraszam Czytelnika do świata, który stał się moją wielką pasją. Daję możliwość zagłębienia się w ten sport, odkrycia skutecznej automotywacji i poprawy stanu zdrowia. W końcu łączę mindfulness z ukochanym bieganiem, pokazując w ten sposób, że do życiowej równowagi wystarczy czasem odrobina wytrwałości, aktywności i uważności. I oczywiście – wygodne biegowe buty.

Aga Krzyżanowska

Blogerka, pisarka, wielbicielka codzienności bez pośpiechu.

Zdrowa nadzieja to holistyczny poradnik o zdrowym stylu życia z dużą ilością osobistej refleksji. Magda opisuje własne zmagania z chorobą i drogę do zdrowia. Czyta się ją szybko i dobrze, a mając na uwadze, że jest to historia osobista, tym bardziej wiarygodne jest to, o czym Magda pisze. Świetny jest rozdział o mindfulness, medytacji i jodze. To też refleksyjna książka o radości z życia i mądrym, optymistycznym podejściu do niego.

Katarzyna Misiołek

Urbanistka, miłośniczka zdrowej kuchni, zakochana w sporcie

»Zdrowa Nadzieja« to poradnik uważnego życia, który skłania do zatrzymania się w pędzie codzienności i znalezienia odpowiedzi na pytanie: »co jest tak naprawdę ważne?«. Udowadnia, że akceptacja samego siebie i wdzięczność za każde życiowe doświadczenie mogą istotnie wpłynąć na jakość naszego życia. Jednocześnie dostarcza bogatej wiedzy na temat niekonwencjonalnych metod leczenia. Polecam!

Anka K. Misztal

Redaktor, korektor, recenzent oraz fanka słów i miłośniczka życia

“Magda Palmowska zabiera nas w podróż przez swoje idealne (zdawałoby się) życie. Inteligentnej, zdolnej, utalentowanej, pracowitej i na dodatek pięknej kobiety. Kochającej i kochanej. Kobiety mającej wszystko. Pozornie. Bo – mając owo „wszystko” – czuła, jakby… nie miała nic.(…) „Zdrowa Nadzieja” jest zapisem tej niełatwej i pełnej pułapek drogi, która jednak z każdym krokiem stawała się lżejsza, piękniejsza i ciekawsza. Drogi, która zaprowadziła Autorkę do życiowej równowagi i upragnionego szczęścia, będących tak naprawdę w zasięgu jej ręki. Drogi, którą Magda wskazuje czytelnikowi, podając mu rękę i dając nie tylko sprawdzone rady, ale i pełne wsparcie. Bo ona już jest na drugim jej końcu. I wie, że warto podjąć tę wędrówkę. Bo można wygrać to, co w życiu najważniejsze. Siebie”.

Wszystkie recenzje znajdziesz tutaj

Zobacz zwiastun