0

Zdrowa Nadzieja

Sam fakt Twojego istnienia czyni Cię idealnym.
Jedynym w swoim rodzaju.

Wszyscy pragniemy szczęścia. Niektórzy z nas poszukują go całe życie. Czy „Zdrowa Nadzieja” jest zatem o poszukiwaniu szczęścia i o nadziei na lepsze jutro? Na zdrowie, spokój i harmonię? Raczej nie. Ale tak, to książka o nadziei. O tym, że każdy z nas może na pewnym etapie życia poczuć, że szczęście jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Przez cały czas. Już dzisiaj. Bez względu na okoliczności. Szczęście to – jak mawiają niektórzy – stan umysłu. Albo – jak mawiam ja – stopień otwarcia się na własne Serce. A ból, którego czasem doświadczamy, nie musi się równać emocjonalnemu cierpieniu. Nie musimy zapadać się w czarną dziurę strachu i rozpaczy. Możemy przeczekać gorsze chwile i uśmiechać się przez łzy. A później radośnie rozpocząć nowy dzień – z nadzieją, że życie jest cudem. Bo nim jest. A kryzys to nic innego, jak kolejna szansa na zbliżenie się do cudu naszego istnienia. Kiedy ja dotarłam do ściany – zrozumiałam, że muszę wreszcie szczerze pokochać siebie. A „Zdrowa Nadzieja” jest – między innymi – podsumowaniem mojej świadomej drogi ku szczęściu. Nazywam się Magdalena Palmowska – jestem coachem. Wspieram ludzi, którzy pragną żyć po swojemu. Na własnych zasadach. W zgodzie z Sercem.

O czym jest „Zdrowa Nadzieja”?

Co znajdziesz w książce (w dużym skrócie)?

Nadzieja na co?

Inspiracją do napisania książki był moment kryzysowy w moim życiu. Choroby były impulsem do zmian w myśleniu i codziennym funkcjonowaniu. I wtedy zrodziła się „Zdrowa Nadzieja”. Nadzieja na życie nie tylko zdrowsze, ale i w zgodzie z Sercem. Moja książka to nietypowy, bardzo autentyczny i bliski Czytelnikowi poradnik z elementami refleksji i inspiracji. Dotyczy odzyskiwania zdrowia, praktykowania zdrowego stylu życia i uważności oraz budowania wspierających przekonań. Jest ścieżką do spełnienia i szczęścia.

Przyczyny blokad, braku satysfakcji z życia, chorób

Zapraszam do wspólnej podróży, przedstawiając bardzo osobisty opis dysharmonii i choroby oraz swoich przemyśleń dotyczących przyczyn chorób i blokad, które utrudniają nam uzyskanie równowagi i satysfakcji z życia we współczesnym świecie. Równocześnie daję Czytelnikowi tytułową Zdrową Nadzieję na trwałe zmiany w życiu, odwołując się do własnych doświadczeń w zmaganiach z chorobą tarczycy i przewlekłą boreliozą.

Naturalne leczenie i wzmacnianie ciała

Hygge
Hygge

Książka prezentuje wiele praktycznych porad, które pomogły mnie samej (oraz wielu znanym mi osobom) uzyskać lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Możesz znaleźć tu – między innymi – metody pracy z ciałem, takie jak: aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, stosowanie leczniczych postów warzywnych według doktor Dąbrowskiej, homeopatię czy ziołolecznictwo.

Mindfulness

„Zdrowa Nadzieja” prezentuje refleksje dotyczące równoważenia umysłu i intuicji, wskazuje na ogromną rolę mindfulness w zdrowym życiu oraz odwołuje się do konkretnych wskazówek, dotyczących przemycania uważności do naszej codzienności. Książka to również zbiór formalnych ćwiczeń medytacyjnych (m.in. Calligraphy Health System), które skutecznie redukują napięcia i są praktyką, która wzmacnia poczucie wewnętrznej harmonii.

Bieganie

Zapraszam Czytelnika do świata, który stał się moją wielką pasją. Daję możliwość zagłębienia się w ten sport, odkrycia skutecznej automotywacji i poprawy stanu zdrowia. W końcu łączę mindfulness z ukochanym bieganiem, pokazując w ten sposób, że do życiowej równowagi wystarczy czasem odrobina wytrwałości, aktywności i uważności. I oczywiście – wygodne biegowe buty.

<strong>Aga Krzyżanowska</strong>

<em><a rel=”noreferrer noopener” href=”http://agnesonthecloud.pl/” target=”_blank”>Blogerka, pisarka, wielbicielka codzienności bez pośpiechu.</a></em>

<em>Zdrowa nadzieja to holistyczny poradnik o zdrowym stylu życia z dużą ilością osobistej refleksji. Magda opisuje własne zmagania z chorobą i drogę do zdrowia. Czyta się ją szybko i dobrze, a mając na uwadze, że jest to historia osobista, tym bardziej wiarygodne jest to, o czym Magda pisze. Świetny jest rozdział o mindfulness, medytacji i jodze. To też refleksyjna książka o radości z życia i mądrym, optymistycznym podejściu do niego.</em>

<strong>Katarzyna Misiołek</strong>

<em> Urbanistka, miłośniczka zdrowej kuchni, zakochana w sporcie </em>

<em>»Zdrowa Nadzieja« to poradnik uważnego życia, który skłania do zatrzymania się w pędzie codzienności i znalezienia odpowiedzi na pytanie: »co jest tak naprawdę ważne?«. Udowadnia, że akceptacja samego siebie i wdzięczność za każde życiowe doświadczenie mogą istotnie wpłynąć na jakość naszego życia. Jednocześnie dostarcza bogatej wiedzy na temat niekonwencjonalnych metod leczenia. Polecam!</em>

<strong>Anka K. Misztal</strong>

<em><a href=”http://ankakmisztal.pl/”>Redaktor, korektor, recenzent oraz fanka słów i miłośniczka życia </a></em>

<em>“Magda Palmowska zabiera nas w podróż przez swoje idealne (zdawałoby się) życie. Inteligentnej, zdolnej, utalentowanej, pracowitej i na dodatek pięknej kobiety. Kochającej i kochanej. Kobiety mającej wszystko. Pozornie. Bo – mając owo „wszystko” – czuła, jakby… nie miała nic.(…) „Zdrowa Nadzieja” jest zapisem tej niełatwej i pełnej pułapek drogi, która jednak z każdym krokiem stawała się lżejsza, piękniejsza i ciekawsza. Drogi, która zaprowadziła Autorkę do życiowej równowagi i upragnionego szczęścia, będących tak naprawdę w zasięgu jej ręki. Drogi, którą Magda wskazuje czytelnikowi, podając mu rękę i dając nie tylko sprawdzone rady, ale i pełne wsparcie. Bo ona już jest na drugim jej końcu. I wie, że warto podjąć tę wędrówkę. Bo można wygrać to, co w życiu najważniejsze. Siebie”.</em>

Wszystkie recenzje znajdziesz tutaj

Zobacz zwiastun