0
Dzikość serca - dlaczego się jej boisz?
Miłość Mindfulness Pasja Rozwój osobisty

DZIKOŚĆ SERCA – DLACZEGO SIĘ JEJ BOISZ?

Twoje Serce kocha życie – i chce pozwolić Ci poczuć to samo

Twoje Serce nie zna ograniczeń. Nie wie co to „walka o akceptację”, „dopasowywanie się do okoliczności”, „działanie spójne z tym, co wypada”.

Twoje Serce jest dzikie, blisko mu do dźwięków rwącego strumienia w górach.

Twoje Serce tęskni za zapachem lasu po deszczu.

Twoje Serce nie rozumie słów takich jak „muszę”, „powinnam”, „nie wypada”.

Twoje Serce tęskni za gołymi stopami, które mogą spacerować po świeżo skoszonej trawie.

Twoje Serce rwie się do głośnego śmiechu, takiego który budzi radość w Twoim rozmówcy, a oburzenie i niedowierzanie w oceniającej Cię z boku obcej osobie.

Twoje Serce wie, że potrafisz. Że jeśli chcesz to dasz sobie radę. Wie, że warto działać jeśli CZUJESZ inspirację. Wie, że działanie dla samego działania też ma sens. Nie koncentruje się za wszelką cenę na rezultatach, ale na samej radości z drogi. Z działania.

Z relacji. Tak – Twoje Serce ceni sobie relacje. Zarówno tą najbardziej intymną i wartościową relację, którą warto w  życiu budować – czyli relację z samym sobą, jak i te relacje, które chcesz budować, bo ono zabiło mocniej… Ono wie – że ten człowiek będzie Twoim przyjacielem. Wie, że ten człowiek będzie Twoim mentorem, nauczycielem. Wie, że ten człowiek ma zostać Twoim towarzyszem przygód.

[FM_form id=”1″]

Nie zamykaj Serca

Twoje Serce nie rozumie dlaczego ktoś Cię krytykuje… Język krytyki jest mu obcy – dlatego jeśli ktoś nim mówi w Twoim towarzystwie… to Twoje Serce może poczuć się niezręcznie jeśli nie jest jeszcze dość gorące. Może poczuć się źle i chcieć uciec. A jeśli z jakiegoś powodu Ty nie odejdziesz z miejsca nieprzyjaznego Sercu (ze strachu, z poczucia obowiązku, z powodu, że wydaje Ci się, że „powinieneś” mimo wszystko zostać..) to jego reakcją może być zamknięcie…

Krytyka, ocena, brak przyzwolenia na Twoją inność – to noże, które uderzają w Twoje Serce.

Ludzie poddawani takim ciosom mają kilka wyjść z sytuacji.

Niektórzy zamykają Serce i nie potrafią czuć… przestają czuć cokolwiek. Nie tylko emocje strachu, złości, gniewu – ale również emocje radości, spokoju, miłości.

Wtedy Twoje Serce mówi… „Proszę nie zamykaj mnie…”, ale go nie słyszysz.

Inni „walczą”, żeby zbudować twarde Serce… serce z kamienia… które jest z pozoru „mocne”, ale w rzeczywistości jest niesprawne. Jest zdolne czuć tylko nieprzyjemne emocje. Emocje bliskie miłości – przestają być przez takie Serce emitowane… przestaje także je przyjmować.

Serce mówi… „Proszę nie zamieniaj mnie w kamień…”, ale go nie słyszysz.

 

Dzikie Serce

Jeszcze inni decydują się zaryzykować. Bo Serce silne, mądre i nieustraszone – jest ŻYWE i podatne na zranienie. Ale równocześnie jest gorące, rozgrzane, emituje całe mnóstwo Miłości… która pozwala innym ogrzać się w jego pobliżu. Poczuć się jak w domu. Bezpiecznie. I czasem jeśli znajdziemy się w pobliżu takiego Serca – dzieją się cuda. Czasem oceniający i krytykujący do tej pory wszystko i wszystkich – mający Serce z kamienia – zaczynają płakać, bo uświadamiają sobie jak bardzo oddalili się od swojego Serca. I zaczynają powoli, powoli rozgrzewać swoje Serce i dają mu szansę by odżyło.

Czasem zamknięci ludzie zaczynają mówić o tym, co czują i myślą – naprawdę – a nie tylko po to, żeby nie ryzykować, że Serce zostanie dotknięte. A kiedy otrzymują akceptację i zrozumienie od gorącego Serca – ich Serce zaczyna rozumieć, że nie ma się czego bać.

Że będąc sobą – jesteśmy bezpieczni. Że tak naprawdę w życiu liczy się tylko Miłość i akceptacja – i że jeżeli podarujemy je swojemu dzikiemu Sercu – to ono sobie poradzi.

Czasem może poczuje się gorzej. Jasne. Czasem poczuje się odtrącone i zranione. Ale jego ogień Miłości nie pozwoli, żeby się rozpadło. Za każdym razem da sobie radę i złoży je w całość.

Dzikie Serce zaprowadzi Cię w najbardziej niesamowite zakamarki świata.

Dzikie Serce sprawi, że nieraz zachwycisz się i wzruszysz codziennością.

Będziesz płakać prawdziwymi łzami wdzięczności „tylko” dlatego, że Twój kot się przytula i mruczy, gdy widzi Cię rano. Będziesz czuć ciepło w ciele i w Sercu – po rozmowie z człowiekiem, który zdecydował się Ci zaufać i porozmawiać szczerze, odsłonić swoje Serce. Będziesz czuć nieskrępowaną, dziecięcą radość robiąc to co lubiszpisząc, prowadząc warsztaty, czytając, rozmawiając, słuchając, biegając, spacerując, podziwiając las, przytulając się,  pijąc kawę, podziwiając piękny widok na wakacjach, odpoczywając na kamieniu podczas górskiej wędrówki, pijąc herbatę z cytryną.

Dzikie Serce sprawi, że uwierzysz w swoje najbardziej szalone Marzenia i znajdziesz w sobie całe pokłady cierpliwości, wytrwałości i determinacji, żeby je realizować. Upadniesz milion razy, niektórzy zwątpią w Ciebie, ale Twoje Serce będzie wiernie towarzyszyć i wierzyć w Ciebie bez względu na okoliczności. I staną się rzeczy magiczne. Doświadczysz wdzięczności ze strony innych dzikich Serc, które podziękują Ci za Twoje słowa, za Twoją ciszę, za Twoją energię i wiarę w ich Marzenia… które także zaczną stawać się rzeczywistością.

 

Daj swojemu Sercu prawo do dzikości.

Nie musisz znać wszystkich odpowiedzi już dzisiaj.

Pamiętaj, że Serce docenia Twoje szalone pomysły. Docenia Twoje wytrwałe działania. Ale tylko wtedy – kiedy samo Ci je podpowiada.

Więc tak naprawdę Twoim największym wyzwaniem jest… zacząć go słuchać.

Jak to zrobić? Jak je usłyszeć? Metody są różne. Ja zapraszam Cię do udziału w warsztacie „Przystanek Harmonia” już 2.03 we Wrocławiu, który wspiera w zatrzymaniu i usłyszeniu swojego dzikiego Serca.

Zapisać możesz się klikając w grafikę poniżej <3 Do zobaczenia – mam nadzieję, że nasze dzikie Serca się spotkają…

 

Fot. Unsplash

Chcesz być na bieżąco i czerpać wiedzę i inspirację z tego miejsca?

Zapisz się na bezpłatne LISTY OD SERCA i odbierz w prezencie FRAGMENT książki „Zdrowa Nadzieja” TUTAJ

Dołącz do niezwykłej, pełnej wsparcia i INSPIRACJI grupy na FB – TUTAJ oraz na fp – TUTAJ

♥ ♥ ♥

Słyszałeś o dającej NADZIEJĘ na przejście przez KRYZYS książce? O książce, która pomaga uporać się z ograniczającymi przekonaniami, dodaje odwagi do życia NA WŁASNYCH ZASADACH, wskazuje sposoby na codzienną UWAŻNOŚĆ i uczy jak cieszyć się z małych rzeczy? Jestem autorką tej książki, a jej tytuł to „Zdrowa Nadzieja” 🙂 Mój proces dochodzenia do zdrowia był przełomem w życiu i sposobie patrzenia na świat. Zrozumiałam, że bez względu na okoliczności SZCZĘŚCIE jest decyzją. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zajrzyj TUTAJ

♥ ♥ ♥

You Might Also Like...