0
Marzenia Mindfulness Praca z Pasją Rozwój osobisty warsztaty

„ŚWIADOMOŚĆ WŁASNEJ MOCY” – podsumowanie warsztatów dla młodzieży

Warsztaty dla młodzieży „Świadomość własnej mocy” odbywały się przez minione dwa miesiące w Obornikach pod Poznaniem. Prowadzenie warsztatów dla młodzieży to była cudowna przygoda, ale i wyzwanie. I powiem szczerze, że pracując już od jakiegoś czasu głównie z dorosłymi – zetknięcie się z nastolatkami oraz młodymi dorosłymi było bardzo świeże, inne, piękne.

Uwielbiam pracę z Kobietami, ale te warsztaty uświadomiły mi jak bardzo cenię sobie również dialog z młodymi ludźmi, którzy w dorosłość dopiero wchodzą lub wejdą za lat kilka. Wiem na dzień dzisiejszy, że chcę pracować w dalszym ciągu z Kobietami, ale bardzo chciałabym również kontynuować pracę z młodzieżą – choćby od czasu do czasu prowadząc tego typu warsztaty 🙂

Nie wszyscy wiedzą, ale poza moim wykształceniem z obszaru rozwoju osobistego, jednym z kierunków, które ukończyłam jest pedagogika. Życie zadziwia mnie coraz bardziej – i widzę, że im mniej się opieram, a bardziej płynę w zgodzie z tym, jak prowadzi mnie Serce – trafiam z moją prawdą, wiedzą, przekazem – tam gdzie trafić mam i korzystam wówczas ze swoich różnych kompetencji i właściwości. Widzę coraz wyraźniej – że wszystko jest po coś… 

Warsztaty „Świadomość własnej mocy” przygotowałam i poprowadziłam dzięki zaangażowaniu się w inicjatywę rozwoju dla młodych ludzi Joanny Gacek – Sroki, której jestem bardzo wdzięczna, że mimo prowadzenia własnej firmy – znajduje czas, żeby pomyśleć o miejscowości, z której pochodzi. To na zaproszenie Asi oraz dzięki finansowaniu burmistrza Obornik – Pana Tomasza Szramy, który bardzo dba o rozwój młodych ludzi w swojej gminie – udało się zrealizować to przedsięwzięcie.

 

Warsztaty podzielone były na 8 spotkań:

 1. BUDOWANIE SAMOŚWIADOMOŚCI (JA, MOJE SFERY ŻYCIA, WARTOŚCI ORAZ POTRZEBY DLA MNIE WAŻNE);
 2. PRACA Z KRYTYKIEM WEWNĘTRZNYM (LĘK, KTÓRY BLOKUJE, BUDOWANIE OPARCIA W SOBIE);
 3. PRACA Z PRZEKONANIAMI (ELEMENTY RACJONALNEJ TERAPII ZACHOWANIA);
 4. MINDFULNESS (UWAŻNOŚĆ);
 5. MINDFULNES (UWAŻNOŚĆ) C.D.;
 6. AUTENTYCZNOŚĆ (ODWAGA BYCIA SOBĄ…);
 7. MAPA MARZEŃ;
 8. MARZENIA W CELE.

 

Każdy warsztat  trwał około 2,5 godziny (z wyjątkiem „Mapy Marzeń” – gdy potrzebowaliśmy więcej czasu). To co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło to zaangażowanie młodych ludzi w uczestnictwo – pomimo, że spotykaliśmy się w soboty – z radością przychodzili na zajęcia i aktywnie w nich uczestniczyli. Naprawdę widziałam ich zaangażowanie i zainteresowanie. Bardzo się cieszę, że mogłam pracować z tymi zdolnymi, mądrymi młodymi ludźmi. Trzymam mocno kciuki za realizację ich marzeń w zgodzie z Sercem. A z Wami podzielę się ich głosem – co myślą na temat warsztatów 🙂

 

 • „Sama idea przeprowadzenia takich warsztatów to wspaniały pomysł. Sądzę, że często jest tak, że kiedy powiemy osobie obiektywnej o tym co jest w naszym sercu możemy na wszystko spojrzeć inaczej i otrzymać radę i wsparcie, którego pewnie sami sobie nie dalibyśmy. Już wypowiedzenie tego co mamy w sercu to duża odwaga i krok naprzód. Na warsztatach otrzymałam dużo dobrych słów i nauczyłam się jak doceniać siebie i jak być dumną ze swoich małych sukcesów. Zachęcam do udziału w takich warsztatach absolutnie każdego. Dziękuję za wszystko.”

Wiktoria

 

 • „Naprawdę motywujące! Dawno nie czułam się tak pewna siebie. Wiele technik już wprowadziłam w moje życie. Gdy mam słabszy dzień – medytacja góry, gdy mam poczucie wyczerpania – wgląd w samą siebie. Dzięki temu odważyłam się zrobić wiele rzeczy i zacząć te, które próbowałam zrobić od dawna. Muszę przyznać, że oczekiwałam mniej (z natury jestem sceptykiem) i bardzo przyjemnie mnie to zaskoczyło. Polecam! <3”

Katarzyna

 

 • „Warsztaty sprawiły, że stałam się spokojniejsza. Nauczyłam się lepiej radzić sobie ze stresem (który ciągle nabywam przez wydarzenia z zewnętrznego otoczenia). Wskazówki, które zdobyłam na warsztacie były bardzo przydatne i potrzebne dla mnie. Mogłam się zastanowić i pomyśleć nad tym co dla mnie ważne. Dzięki miłej atmosferze przybywałam na zajęcia z chęcią i dobrze się na nich czułam :)”

Klaudia

 

 • „Najlepsze na warsztatach było zdobywanie wiedzy o sobie, swoich zachowaniach. Najbardziej przydatne będą dla mnie techniki uważności. Bardzo ciekawe były doświadczenia podczas medytacji. Dużym plusem jest możliwość wypowiedzenia się oraz rozmowy. Polecam te warsztaty każdemu, kto chce lepiej przyjrzeć się sobie, swojemu wnętrzu i chce sobie pomóc.”

Zuzanna

 

 • „Najbardziej na warsztatach podobała mi się mapa marzeń i marzenia w cele. Sądzę, że to przyda mi się najbardziej. Przydatne również były zajęcia, które mówiły o autentyczności. Poleciłabym te zajęcia innym, ponieważ pomagają one odkryć prawdziwego siebie i pomóc w różnych starciach życiowych.”

Martyna

 

 • „Najbardziej podobały mi się warsztaty z mapą marzeń, ponieważ dokładniej wiem czego chcę. Warsztaty poleciłabym innym, ponieważ uważam, że mogą one pomóc uwierzyć w siebie oraz bardzo miło można spędzić swój czas. Myślę, że najbardziej przydatne warsztaty to mindfulness i marzenia w cele. Pozdrawiam 🙂

Julia

 

 • „Na warsztatach mogłam otworzyć się bez strachu – a jest go w moim życiu naprawdę dużo. Bez strachu mogłam wyrazić swoje zdanie na dany temat, oraz porozmawiać na inne różne interesujące tematy. Również atmosfera była cudowna i co sobotę przychodziłam z uśmiechem na twarzy. Bardzo pomogła mi motywacja do realizowania celów i poznania swoich wartości. Bardzo dziękuję! <3”

Monika

 

 • „Najbardziej na warsztatach podobało mi się jak pracowaliśmy z krytykiem wewnętrznym, a także to jak w gronie osób, których tak naprawdę nie znałam wcześniej, mogliśmy mówić o swoich doświadczeniach. Te warsztaty pomogą innym w problemach codziennych, jakie czasami doświadczamy. Najbardziej z warsztatów przyda mi się to by być odważnym w byciu sobą, a także to jak pracować z krytykiem wewnętrznym.”

Natalia

 

 • „Najbardziej podobała mi się atmosfera podczas zajęć, podejście do tematu. Także możliwość dzielenia się swoimi przeżyciami. Polecam takie warsztaty, ponieważ dają wiele drogowskazów w codziennym życiu, pomagają odnaleźć siebie. Elementy z warsztatów, które przydadzą mi się najbardziej to medytacja, która pomaga się zatrzymać, asertywność – jak, gdzie i kiedy jej użyć, ale przede wszystkim jak dążyć do wyznaczonego celu.”

Amelia

 

 • „Najbardziej podobały mi się warsztaty związane z marzeniami. Poleciłabym warsztaty innym, ponieważ bardzo uspokajają i relaksują. Najbardziej przyda mi się mapa marzeń, która bardzo motywuje do realizowania swoich celów.”

Hania

 

 • „Najbardziej podobała mi się prawdziwość i otwartość osoby prowadzącej (Magdy). Jest to kobieta złoto, słuchałam jej na każdych warsztatach z podziwem i uważnością zadając sobie w głowie pytanie: <<Jak taka jedna osoba mogła zmienić moje podejście myśli do życia?>>. Po warsztatach moją uwagę zaczęłam bardziej zwracać na samą siebie, to czego ja potrzebuję oraz na moje WARTOŚCI. Dziękuję z całego serca <3!”

Zosia

 

 • „Polecam te zajęcia, bo pomogły mi z moim celem i marzeniami. Zrozumiałam, że nic nie muszę – tylko mogę albo chcę. Warsztaty pomogły mi w 100%. Magda, która je prowadzi jest cudowna, pomaga zrozumieć wiele o życiu. Myślę, że Magda powinna zrobić więcej takich warsztatów.”

Martyna

 

 • „Warsztaty poleciłbym najbardziej osobom, które mają słabe relacje z innymi ludźmi lub nieśmiałych. Podobała mi się atmosfera, bo nikt z nikogo się nie wyśmiewał. Pani Magda prowadząca warsztaty jest dobrze przygotowana oraz miła. Polecam :)”

Aleks

 

Fot. Unsplash oraz zdjęcia prywatne z warsztatów

 

Chcesz być na bieżąco i czerpać wiedzę i inspirację z tego miejsca?

Zapisz się na bezpłatne LISTY OD SERCA i odbierz w prezencie FRAGMENT książki „Zdrowa Nadzieja” TUTAJ

Dołącz do niezwykłej, pełnej wsparcia i INSPIRACJI grupy na FB – TUTAJ oraz na fp – TUTAJ

♥ ♥ ♥

Słyszałeś o dającej NADZIEJĘ na przejście przez KRYZYS książce? O książce, która pomaga uporać się z ograniczającymi przekonaniami, dodaje odwagi do życia NA WŁASNYCH ZASADACH, wskazuje sposoby na codzienną UWAŻNOŚĆ i uczy jak cieszyć się z małych rzeczy? Jestem autorką tej książki, a jej tytuł to „Zdrowa Nadzieja” 🙂 Mój proces dochodzenia do zdrowia był przełomem w życiu i sposobie patrzenia na świat. Zrozumiałam, że bez względu na okoliczności SZCZĘŚCIE jest decyzją. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zajrzyj TUTAJ

♥ ♥ ♥

You Might Also Like...