0
Pasja Praca z Pasją Rozwój osobisty warsztaty

DZIŚ DOCENIAM SIEBIE ZA ODWAGĘ

Warsztaty rozwojowe dla kobiet, dla młodzieży, dla seniorów. Warsztaty i szkolenia online, wyzwania online, książka „Zdrowa Nadzieja”, zbiory medytacji „Uważna na siebie”. Blog Coaching Serca – teksty w tematyce samorozwoju (psychologii pozytywnej, rozwoju osobistego i duchowego, mindfulness, odwagi, spełniania marzeń).

Social media (fp/Instagram) i wspierająca się społeczność w grupie Słucham Serca – uważne życie z pasją. Sesje coachingowe dla wrażliwych kobiet pragnących wpuścić do swojego życia więcej odwagi, uważności na siebie i spełnienia pragnień płynących prosto z serca.

Pokazywanie innym swojej pasji i zarażanie ich miłością do samoświadomego podążania ścieżką swojego serca.. Wsłuchiwania się w siebie, zatrzymania, a następnie odważnego działania w zgodzie z tym co z nami spójne, w zgodzie z tym za czym tęsknimy. Życie po swojemu, blisko swoich wartości.

 

Dzisiaj się chwalę

Za kilka dni polecę na długo wyczekiwany relaks w ciepełku, przy akompaniamencie cykad i szumu morza. A dzisiaj się chwalę. Sobie, Wam.

Bo wiem, że nie zawsze łatwo jest docenić siebie. W biegu, w działaniu – trzeba robić momenty na refleksję. I tak jak na co dzień nie brakuje momentów kiedy zastanawiamy się co możemy zrobić lepiej, bardziej, więcej – tak często zapominamy o tym, że wdzięczność, przytulenie siebie i po prostu docenienie tego, że robimy coś ważnego dla nas i innych – są bardzo, bardzo potrzebne naszej duszy, ciału i umysłowi.

Dlatego dzisiaj doceniam siebie i po wtorkowym warsztacie „Zdrowie i harmonia ciała oraz umysłu” dla seniorów oraz po sobotnim warsztacie „Przystanek Harmonia” dla kobiet – podarowuję czas sobie i radość z tego co za mną. Dzisiaj świętuję. Popijam gorące latte na roślinnym mleku (ależ hipstersko;)) i uśmiecham się do siebie. Bo wiem, że odnalazłam swoją ścieżkę. Nie wiem co przyniesie przyszłość (któż z nas może to wiedzieć?), ale wiem, że już się nie boję próbować, sprawdzać, doświadczać, mówić własnym głosem (a nawet jeśli czasem się boję… to działam mimo to jeśli coś ma dla mnie znaczenie i wspieram siebie). Wsłuchiwać w serce i ufać mu. Dzielić radością, entuzjazmem i miłością.

Jestem dumna, że z niczego, przez minione dwa lata „udało mi się” (a tak naprawdę włożyłam w to całe swoje serce…, determinację, czas, zaangażowanie, chęć uczenia się – czyli również upadania i podnoszenia się po raz kolejny) pracować na swoim rozwijając moją jednoosobową firmę, stworzyć cudowną społeczność słuchających serca ludzi, zrealizować więcej pomysłów niż mogłabym sobie wymarzyć. Żyć w zgodzie ze sobą, pracować tak jak o tym marzyłam realizując swój freelancerski styl życia (który ma swoją ciemną stronę, ale to temat na osobny wpis, a na ten moment taki styl życia mi najbardziej odpowiada, bo mimo, że wymaga ogromnej samodyscypliny to daje także poczucie wolności), regularnie biegać, medytować, być w naturze, słuchać serca. Być twórcą, kreatorką swojego świata. Kochać. Budować prawdziwe, głębokie relacje z osobami, z którymi współpracuję.

 

Czegokolwiek pragniesz – daj uwagę, światło do swojego wnętrza <3

Wszystko zaczyna się WEWNĄTRZ… w Sercu i w głowie…

Wszystko co mogę teraz widzieć na zewnątrz – najpierw zrodziło się w środku. Wewnątrz dzieje się nasz świat… praca z przekonaniami, budowanie wsparcia wewnętrznego, wsłuchiwanie się w siebie, zatrzymanie, dawanie uwagi wewnętrznemu dziecku i podawanie mu pomocnej dłoni… a kiedy trzeba przyzwalanie sobie na chwilę zwątpienia. Ale przede wszystkim uczenie się miłości do siebie (bo tego też trzeba się nauczyć i mam poczucie, że to wyzwanie na całe życie dla każdego z nas…).

Wiem, że te dwa lata to dużo i mało jednocześnie. Są momenty, gdy „wiem, że nic nie wiem”, błądzę, potykam się o własne nogi, przeżywam mniejsze i większe kryzysy. Ale czuję, że droga samorozwoju i samopoznania się już nie skończy. Ostatnio usłyszałam fajne porównanie i myślę, że jest trafne – rozwój duchowy/osobisty jest jak spirala – cały czas idziemy do góry, a jednocześnie raz na jakiś czas spadamy kawałeczek na dół. Jednak nawet mimo, że upadki bywają bolesne – to spadając zawsze jesteśmy wyżej niż na początku tej drogi.

Dziękuję

Dziękuję. Za każdą sesję indywidualną. Za każdą wymianę na warsztacie, każdą rozmowę na FB/Instagramie/blogu. Za każdy komentarz i słowo wsparcia. Za każdy uśmiech i łzę wzruszenia. Za każdą magiczną zmianę… Za każdą odwagę obudzoną do działania. Za każdą ulgę w oczach. Za każdy przeczytany wpis, który wypłynął z serca dziewczyny, która miała kiedyś Marzenie. Niewiele osób na początku wierzyło w jej pomysły, wizje… To była dodatkowa motywacja, żeby po prostu robić swoje. Bo nie ważne jak bardzo „nieżyciowy” wydaje się Twój pomysł – to przede wszystkim liczy się to czy jest PRAWDZIWY, AUTENTYCZNY, TWÓJ. Kopiowanie nie wchodzi w grę. Możesz być liderem w swoim życiu – pod warunkiem, że nauczysz się, że jesteś dla siebie największym autorytetem.

Nikt inny nie wie do czego jesteś zdolna. Dlatego życzę Ci odwagi… do poznawania, wsłuchiwania się w siebie i DZIAŁANIA. Pomimo strachu, który czasem się pojawi. Wsłuchując się w głos Miłości płynący prosto z Twojego Serca.

Kiedy podejmiesz decyzję – że CHCESZ ŻYĆ SWOIM WYMARZONYM ŻYCIEM, a przestaniesz zadowalać się „nie jest tak źle…/zawsze może być gorzej/praca to nie zabawa/nie potrafię/i tak mi się nie uda/to wymaga zbyt wiele czasu i zaangażowania” etc. – zaczną dziać się cuda. Dla mnie tymi cudami są wskazówki od Wszechświata kiedy o nie proszę… spotkania z wyjątkowymi osobami. Synchroniczność – czyli „przypadkowe” zbiegi okoliczności. Pamiętaj, że kiedy podejmiesz decyzję w sercu – pojawią się na Twojej ścieżce INSPIRACJE, NAUCZYCIELE, DROGOWSKAZY…

A jeśli chcesz nauczyć się budować wewnętrzne oparcie w sobie, uwolnić się od lęku przed porażką, zacząć żyć odważnie i po swojemu w MIŁOŚCI – to zapraszam Cię do kontaktu. Bo jeśli ja mogę to robić – to Ty także!

 

I na koniec: proszę Cię dzisiaj zastanów się –  tak jakbyś przyglądała się najlepszemu przyjacielowi – Z CZEGO JESTEŚ DUMNA? Co robisz wartościowego? Z całą pewnością są takie rzeczy (w życiu prywatnym/zawodowym czy dotyczące pasji) – pochwal się zostawiając komentarz – ale przede wszystkim doceń sama siebie.

 

Fot. Unsplash

 

Chcesz być na bieżąco i czerpać wiedzę i inspirację z tego miejsca?

Zapisz się na bezpłatne LISTY OD SERCA i odbierz w prezencie mini e-booka „3 KROKI DO MARZEŃ” TUTAJ

Dołącz do niezwykłej, pełnej wsparcia i INSPIRACJI grupy na FB – TUTAJ oraz na fp – TUTAJ

♥ ♥ ♥

Słyszałeś o dającej NADZIEJĘ na przejście przez KRYZYS książce? O książce, która pomaga uporać się z ograniczającymi przekonaniami, dodaje odwagi do życia NA WŁASNYCH ZASADACH, wskazuje sposoby na codzienną UWAŻNOŚĆ i uczy jak cieszyć się z małych rzeczy? Jestem autorką tej książki, a jej tytuł to „Zdrowa Nadzieja” 🙂 Mój proces dochodzenia do zdrowia był przełomem w życiu i sposobie patrzenia na świat. Zrozumiałam, że bez względu na okoliczności SZCZĘŚCIE jest decyzją. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zajrzyj TUTAJ

♥ ♥ ♥

You Might Also Like...