0
Bieganie Duchowość Mindfulness Rozwój osobisty warsztaty

DROGA DO SIEBIE TO WYBÓR

„Chyba nie chce mi się jeszcze wstawać…

No, ale jeśli nie pójdę teraz od rana pobiegać to nie znajdę na to później czasu.

Wiem, że moja ciało i serce będą mi wdzięczne za ten czas w lesie i dobrą energię. Umysł chce mnie zatrzymać w łóżku 😉

Dobra, wstaję.”

Taki dialog wewnętrzny odbywał się w mojej głowie dzisiaj o poranku. Wstałam, umyłam twarz i zęby, usiadłam na 10 minut na mojej poduszce do medytacji i już po chwili byłam w lesie.

 

Warto robić to, co nam służy…

Banał, ale czy zawsze tak wybieramy? Wybierasz to, co Ci służy?

Czułam radość już po PIERWSZYCH KROKACH biegu. Cieszyłam się, że świeci słońce i  jest mi tak dobrze… Jestem częścią tego wszystkiego… tego pięknego świata. Natury. Wdzięczność zaczęła pulsować w moich żyłach. Kocham las. Kocham przyrodę.

Minęły kolejne chwile i pomyślałam… „Dawno nie widziałam dzika…” – wierzcie lub nie, ale po zaledwie kilku chwilach w jednym z miejsc, gdzie w przeszłości zdarzało mi się je spotykać.. usłyszłam „chrum” 😉 Spotkałam trzy dziki, które pewnie bały się mnie bardziej niż ja obawiam się ich. W zasadzie pomyślałam sobie o nich z troską i czułością… nie mają lekko. W okolicy powstaje coraz więcej domów. A przecież ten las… to przede wszystkim ich dom.

Biegłam powoli. Chłonęłam to co we mnie… i dookoła mnie. Poczułam jak ogarnia mnie spokój i poczucie, że wszystko jest na swoim miejscu. Cieszyłam się chwilą. Byłam też szczęśliwa na myśl o tym, co czeka mnie w dalszej części tego dnia i tygodnia. Będę spotykać się z ludźmi na sesjach coachingowych, rozmowach o rzeczach pełnych sensu… Będę pisać. Będę tworzyć koncepcję nowego programu online, który mnie woła. Będę zapraszać cudowne Kobiety do udziału w warsztacie „Droga do siebie” – 29.02 we Wrocławiu – szczegóły TUTAJ.

 

Spotkanie z dzięciołem..

Biegłam dalej i spotkałam dzięcioła. Zatrzymałam się i przez chwilę przypatrywałam się jego pracy. Pomyślałam, że bardzo często je widuję ostatnio… Sprawdziłam znaczenie tego zwierzęcia mocy i okazało się, że moja bardzo dobra energia w ostatnich dniach… niejako poczucie odradzania się po dość trudnym i pełnym wyzwań czasie (pisałam o tym TUTAJ) jest związana z tym, do czego dałam sobie przyzwolenie. I o czym przypomina dzięcioł ( * Pochłonięty obowiązkami i różnymi zadaniami zapominasz o sobie i potrzebujesz na nowo obudzić w sobie marzenia, wsłuchać się w swój rytm i pragnienia swojej duszy).

Co mam na myśli? Przez chwilę na skutek osobistych zawirowań byłam mocno pochłonięta trybem DZIAŁAJ, OGARNIAJ. I nie ma w tym nic złego, ale zwyczajnie brakowało takie momentu dłuższego zatrzymania. Popatrzenia na moje kolejne wyzwania i plany z lotu ptaka. Dzięcioła ;))) Ale na szczęście jestem już mocno świadoma siebie i widziałam, że zaczęłam odczuwać mniejszą radość i spełnienie z rzeczy, które wcześniej bardzo mnie cieszyły. Chodziło o lekkie przemęczenie, ale też o to, że potrzebowałam WIĘKSZEGO ZATRZYMANIA TOTALNIE DLA SIEBIE i przyjrzenia się temu CZEGO DALEJ CHCĘ. Co dalej chcę wykreować, o czym marzę. Z Serca. A nie co „powinnam”, czy „mam zaplanowane”.

Na skutek tego zatrzymania (podczas tworzenia swojej mapy marzeń – cudowne było to, że moje Dziewczyny z warsztatu online też równocześnie tworzyły swoje mapy) powstała wizja, która napełniła mnie wielką radością, energią i poczuciem, że wszystko jest dokładnie tak, jak ma być. Wypłynęło pewne nowe marzenie, które w trybie nieustannego działania mogłam przegapić. Wyzerowałam się. I wykreowałam nowe pomysły. A teraz mam świeżość i dziecięcą radość z kolejnych dni. Taka świeżość jest bardzo ważna…

Płynie z Serca. Lekkość. Nawet jeżeli dane zadanie, plan, cel, marzenie – to wiele, wiele kroków – ale jeśli płynie z Serca to bardzo często towarzyszy nam lekkość, zadowolenie, flow, przepływ. Oczywiście jeśli nie przesadzimy z eksploatacją naszego ciała…

 

CODZIENNE ZBLIŻANIE SIĘ DO SERCA

Także tak.. Dzisiejszy wpis jest w zasadzie o tym, że DROGA DO SIEBIE – to suma codziennych wyborów. To jest tak, że jeśli głęboko w Sercu podejmiesz decyzję, że będziesz już zawsze PO SWOJEJ STRONIE i Twoim celem w życiu jest żyć PIĘKNIE, w sposób, który przynosi pożytek innym, ale też Ciebie karmi SENSEM… to po prostu łatwiej jest Ci każdego dnia WYBIERAĆ SERCE. Wybierać drogę do siebie. I nawet jeśli czasem na chwilę zapomnisz, zbłądzisz… to już zawsze będziesz wracać DO SIEBIE.

I każdy mały codzienny wybór będzie Cię w tej drodze do siebie wzmacniał albo nie.

Pójdę biegać czy nie? Pomedytuję czy nie? Zapiszę w dzienniku wdzięczności czy nie? Uśmiechnę się do siebie i przytulę samą siebie czy nie? Pozwolę sobie na inspirację i poczytam na temat, który mnie woła czy nie? Pozwolę impulsowi… ego, żeby jakaś toksyczna rozmowa wpłynęła na resztę mojego dnia czy nie? Skupię się na szansach, moich możliwościach i tym, co mam już tu i teraz czy nie? Będę narzekać i wzmacniać swoje lęki czy nie? Dam sobie szansę czy nie? Od czasu do czasu odpuszczę sobie i nie będę siebie biczować, jeśli nie dam rady zrealizować tego, co zaplanowałam czy nie?

Będę dla siebie największą fanką czy nie? 😉

 

A jeśli także chcesz wyruszyć w pełną MIŁOŚCI I SENSU DROGĘ DO SIEBIE – to razem z Moniką i Basią zapraszamy Cię na warsztaty we Wrocławiu – teraz możesz skorzystać z PROMOCYJNEJ CENY.

 

Otrzymasz wsparcie, inspirację i narzędzia, które pomogą Ci wejść na DROGĘ DO SIEBIE i już na niej pozostać! 🙂

 

Chcesz być na bieżąco i czerpać wiedzę i inspirację z tego miejsca?

Zapisz się na bezpłatne LISTY OD SERCA TUTAJ

Dołącz do niezwykłej, pełnej wsparcia i INSPIRACJI grupy na FB – TUTAJ oraz na fp – TUTAJ

♥ ♥ ♥

Słyszałeś o dającej NADZIEJĘ na przejście przez KRYZYS książce? O książce, która pomaga uporać się z ograniczającymi przekonaniami, dodaje odwagi do życia NA WŁASNYCH ZASADACH, wskazuje sposoby na codzienną UWAŻNOŚĆ i uczy jak cieszyć się z małych rzeczy? Jestem autorką tej książki, a jej tytuł to „Zdrowa Nadzieja” 🙂 Mój proces dochodzenia do zdrowia był przełomem w życiu i sposobie patrzenia na świat. Zrozumiałam, że bez względu na okoliczności SZCZĘŚCIE jest decyzją. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zajrzyj TUTAJ

♥ ♥ ♥

You Might Also Like...