0
Duchowość Marzenia Pasja Praca z Pasją Rozwój osobisty

PODSUMOWANIE WYZWANIA „MOJE MARZENIA SĄ WAŻNE”

W minionych dniach prowadziłam bezpłatne wyzwanie dla Kobiet („Moje marzenia są ważne”), które chciałyby żeby rok 2020 był rokiem spełnionych marzeń. Marzeń, które są spójne z potrzebami serca, wypływają z wnętrza. Nie chodzi nam tutaj o postanowienia noworoczne, które bezmyślnie kopiujemy z zewnątrz. Chodzi o marzenia, w które się wsłuchujemy, które delikatnie, czasem bardzo po cichu i nieśmiało – ale zapraszają nas do siebie. Być może jakaś idea chciałaby się przez Ciebie przejawić. Być może masz zaangażować się w jakiś projekt… ale… no właśnie – ale dotychczas pozostawało to tylko w sferze Twoich marzeń.

1) Pozwól sobie marzyć

W pierwszym dniu naszego wyzwania mówiłyśmy o tym, jak czasem trudno jest POZWOLIĆ SOBIE na marzenia… Jak dużym wyzwaniem i aktem odwagi jest pozwolić sobie widzieć w PRAWDZIE to, czego chcemy… Nie odwracać wzroku od naszych prawdziwych marzeń… Ze strachu, z poczucia niższości, z lenistwa, z poczucia braku.

Powodów może być wiele, ale bardzo ważne jest to, aby uświadomić sobie – czy przypadkiem nie prowadzimy ze sobą gry w odwracanie wzroku od prawdziwych pragnień naszego serca, naszej duszy. Ten głos będzie do nas powracał. Jeżeli będziesz od niego uciekała – to trudno będzie Ci doświadczyć poczucia prawdziwego spełnienia, radości, spokoju… Świadomości, że realizujesz swój potencjał i „ROBISZ SWOJE”. Dlatego Kochana – nawet jeżeli się boisz i nie czujesz gotowości – POZWÓL SOBIE CHOĆBY NA MARZENIA… odwagę do działania będziesz miała szansę zacząć budować… w DZIAŁANIU!!! Ale najpierw musisz usłyszeć siebie… dowiedzieć się czego naprawdę chcesz.

 

„Jeśli wiesz, co chcesz robić, zamiast poddawać się pokornie temu, co świat nakazuje ci chcieć, to znaczy, że nie pozwoliłeś umrzeć swej duszy”.
Robert Louis Stevenson

 

Tutaj znajdziesz film na moim kanale YOUTUBE dotyczący PIERWSZEGO dnia wyzwania: OGLĄDAM

 

2) Jak mogę dać sobie przestrzeń na marzenia?

Kolejny obszar naszych rozważań dotyczył kreowania w swoim życiu przestrzeni do marzeń – w dwóch znaczeniach.

Pierwsze wiąże się z praktykami, rytuałami, aktywnościami, które pozwalają nam ZATRZYMAĆ gnający, nieustannie zajęty ogarnianiem rzeczywistości umysł – po to, aby wsłuchać się w głos serca. Takie aktywności to np. medytacja, praktyka uważności, biegowe mindfulness, czas na łonie natury i inne.

Drugie znaczenie przestrzeni na marzenia wiąże się z tym, aby nawet jeśli wydaje nam się, że „nie mamy czasu” na realizację marzeń – to warto zacząć wyznaczać małe odcinki czasu i regularnie zabierać siebie na „Randkę z marzeniami”, która pozwoli dobrze i produktywnie działać nad pierwszymi krokami przybliżającymi nas do realizacji celu.

Tutaj znajdziesz film na moim kanale YOUTUBE dotyczący DRUGIEGO dnia wyzwania: OGLĄDAM

 

3) Odróżniam marzenia serca od chwilowych pragnień umysłu

Trzeci dzień wyzwania poświęciłam tematyce odkrywania, czy dane marzenie JEST MOJE, czy zostało w jakiś sposób zakodowane w moim umyśle z zewnątrz i jest bardziej pragnieniem ego niż prawdziwym marzeniem serca.

Mówiłyśmy też o „powinnościach”, o tym jak czasem wpadamy w pułapki i wmawiamy sobie, że coś musimy… a czegoś innego nie możemy.

Opowiadałam o tym, żeby świadomie wchodzić po „swojej drabinie w życiu”…, wybierać swoje marzenia i cele, a nie podążać za wierzeniem, że „taka jest kolej rzeczy”, „wszyscy tego chcą”, „to naturalny krok w przyszłość”.

By sprawdzać czy pragniemy czegoś tylko dla rezultatu (i być może zadowolenia innych), towarzyszy procesowi zmuszanie się, czy może dajemy sobie prawo do cieszenia się drogą, jest przestrzeń na lekkość i radość, a marzenie autentycznie wypływa z nas?

Tutaj znajdziesz film na moim kanale YOUTUBE dotyczący TRZECIEGO dnia wyzwania: OGLĄDAM

 

4) Wartości, które wspierają mnie w realizacji marzeń

W czwartym dniu wyzwania mówiłyśmy o wartościach w kontekście marzeń, przyglądałyśmy się jakie są nasze kluczowe wartości i jak wpływają na nasze decyzje, jak ta świadomość może pomóc nam kształtować wspierające nawyki i rytuały, które pomagają nam realizować nasze cele i marzenia.

Tutaj znajdziesz film na moim kanale YOUTUBE dotyczący CZWARTEGO dnia wyzwania: OGLĄDAM

 

5) Co jeszcze może mnie wzmocnić w procesie realizacji marzeń i celów

Ostatni dzień wyzwania poświęcony był „CAŁKOWITEJ PEWNOŚCI” – czyli podejściu, w którym stoisz za sobą i swoimi marzeniami murem. Nie liczysz na wsparcie i aprobatę z zewnątrz, ale koncentrujesz się na swoim prawie do marzeń i budujesz ogromną wiarę i pewność, że POMIMO UPADKÓW (które Cię spotykają) masz iść dalej po swoje i robić swoje. Wierzysz we wsparcie Wszechświata, ufasz i podążasz wytrwale i cierpliwie swoją ścieżką bez względu na to jak wiele wyzwań Cię na niej spotyka. Nie poddajesz się. Rozwijasz wewnętrzną WOJOWNICZKĘ w sobie!!!

Opowiedziałam również więcej na temat cudownego narzędzia rozwoju, które dodaje nam pozytywnego wsparcia w drodze realizacji naszych marzeń – czyli o MAPIE MARZEŃ.

Tutaj znajdziesz film na moim kanale YOUTUBE dotyczący PIĄTEGO dnia wyzwania: OGLĄDAM

 

Jeżeli podoba Ci się to co robię, a wyzwanie było dla Ciebie inspirujące to zapraszam Cię do pogłębienia pracy poprzez udział w warsztacie online z MAPY MARZEŃ – start już 20.01 😊

Nie mogę się już doczekać – będziemy kreowały CUDA 🙂

 

Fot. Unsplash

Chcesz być na bieżąco i czerpać wiedzę i inspirację z tego miejsca?

Zapisz się na bezpłatne LISTY OD SERCA TUTAJ

Dołącz do niezwykłej, pełnej wsparcia i INSPIRACJI grupy na FB – TUTAJ oraz na fp – TUTAJ

♥ ♥ ♥

Słyszałeś o dającej NADZIEJĘ na przejście przez KRYZYS książce? O książce, która pomaga uporać się z ograniczającymi przekonaniami, dodaje odwagi do życia NA WŁASNYCH ZASADACH, wskazuje sposoby na codzienną UWAŻNOŚĆ i uczy jak cieszyć się z małych rzeczy? Jestem autorką tej książki, a jej tytuł to „Zdrowa Nadzieja” 🙂 Mój proces dochodzenia do zdrowia był przełomem w życiu i sposobie patrzenia na świat. Zrozumiałam, że bez względu na okoliczności SZCZĘŚCIE jest decyzją. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zajrzyj TUTAJ

♥ ♥ ♥

You Might Also Like...