0
Marzenia Pasja Praca z Pasją Rozwój osobisty

ZRÓB MAŁY KROK

Czasem wydaje nam się, że potrzebujemy mieć OGROMNIASTY PLAN i dopiero, gdy będzie on dopracowany w każdym możliwym szczególe – zaczniemy działać.

Taką strategię stosowałam przez wiele lat mojego życia… Pomysły, projekty – musiały jednak czekać na IDEALNY MOMENT. Zgadnij… Ten moment nigdy nie nadchodził.

„Musiałam najpierw wiedzieć” wszystko na temat mojego pomysłu… znać sposoby działania. Porównać jak robi to tysiąc innych osób. I tak – po dłuższym czasie „przyglądania się”, „obwąchiwania” pomysłu – przestawał być dla mnie atrakcyjny albo zaczynałam się coraz bardziej BAĆ… bo wydawało mi się, że jest ZBYT OGROMNIASTY, żebym mogła go zrealizować.

Dziś uważam, że planowanie jest ważne – ALE ważniejsze jest działanie. Testowanie. Proces.

Dlatego w procesie coachingowym również nie planujemy w nieskończoność. Owszem – przyglądamy się sytuacji obecnej, sprawdzamy możliwości, opcje… a następnie klient zaczyna działać z tym co ma TU I TERAZ. Dlaczego? Dlatego, że w DZIAŁANIU się uczymy, w działaniu nasze pomysły ewoluują. Plany krótkoterminowe, wizja, misja – bardzo nas wspierają w działaniu. Jednak nie możemy zatrzymać się na planowaniu… sprawdzaniu, ciągłym pytaniu siebie „czy teraz jestem już gotowa, żeby zacząć realizować ten pomysł, projekt, plan?” Po prostu ZACZNIJ.

A jeśli o zaczynaniu mowa – od dawna chciałam zacząć działać na Youtube – ale kiedy pytałam siebie czy znajdę czas na ten kanał komunikacji – wydawało mi się to niemożliwe… Przecież nagrywanie i „obrabianie” filmów wymaga mnóstwa czasu i nie bardzo wiedziałam jak go wyłuskać z mojego grafiku. Jednak kiedy szczerze przyznałam w końcu przed samą sobą, że to nie brak czasu (metodą małych kroczków mogę przecież raz na jakiś czas nagrać film – np. zamiast napisania dłuższego artykułu na bloga), ale LĘK przed nowym… lęk przed tym, czy sobie poradzę (wow… przecież zaczynałam już wiele rzeczy od zera, od nowa… a jednak ten „kolega lęk” zdołał mnie omotać i zatrzymać na chwilę i tym razem).

ŚWIADOMOŚĆ, że to lęk – okazała się uwalniająca. Zrozumiałam, że to także ukryty głęboko we mnie lęk przed krytyką, przed hejtem, który podobno na Youtube jest bardziej obecny niż np. na FB 😉 Podjęłam decyzję, że mimo lęku – spróbuję. Po czasie zobaczę czy odpowiada mi ten kanał komunikacji z Wami 🙂 Jeśli tak – super, jeśli nie – to też ok. Ważne, że pójdę za tym co mnie przyciąga i podejmę świadomą decyzję po czasie – czy to miejsce dla mnie czy też nie. Zachęcam Was do testowania. Skąd mogę wiedzieć czy coś jest dla mnie jeśli nie spróbuję?

Co ważne – MOŻEMY DZIAŁAĆ POMIMO, że pojawia się lęk… Odwaga to działanie pomimo strachu – jeśli coś jest dla nas ważne i spójne z naszymi wartościami. Ja wiem, że ważne jest dla mnie między innymi rozwijać się jako twórca internetowy – zatem chce próbować różnych form komunikacji. Wierzę, że to co tworzę ma wartość. To wystarczająco ważne argumenty żeby podjąć ryzyko i działanie.

Będzie mi bardzo miło jeśli zasubskrubujesz mój świeżutki kanał TUTAJ 🙂

Na początek zapraszam Cię do obejrzenia tego filmu:

 

Chcesz być na bieżąco i czerpać wiedzę i inspirację z tego miejsca?

Zapisz się na bezpłatne LISTY OD SERCA TUTAJ

Dołącz do niezwykłej, pełnej wsparcia i INSPIRACJI grupy na FB – TUTAJ oraz na fp – TUTAJ

♥ ♥ ♥

Słyszałeś o dającej NADZIEJĘ na przejście przez KRYZYS książce? O książce, która pomaga uporać się z ograniczającymi przekonaniami, dodaje odwagi do życia NA WŁASNYCH ZASADACH, wskazuje sposoby na codzienną UWAŻNOŚĆ i uczy jak cieszyć się z małych rzeczy? Jestem autorką tej książki, a jej tytuł to „Zdrowa Nadzieja” 🙂 Mój proces dochodzenia do zdrowia był przełomem w życiu i sposobie patrzenia na świat. Zrozumiałam, że bez względu na okoliczności SZCZĘŚCIE jest decyzją. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zajrzyj TUTAJ

♥ ♥ ♥

You Might Also Like...