0
Duchowość Marzenia Mindfulness Rozwój osobisty

MAGIA INTENCJI

„We wszechświecie istnieje niezmierzona, trudna do opisania siła, którą szamani nazywają intencją i absolutnie wszystko co istnieje w całym kosmosie jest z nią powiązane”.

Carlos Castaneda

 

Przygotowałam dla Ciebie kawałek wiedzy, która może okazać się pomocna w życiu w zgodzie z pragnieniami Twojego Serca. Wczytaj się uważnie, ale przed wszystkim zatrzymaj się nad tekstem na chwilę i zastanów – czy korzystasz z magii intencji?

 

Świadome kształtowanie intencji – zamiarów

Tak naprawdę naszym światem rządzą intencje, które do niego wysyłamy. To ogromny potencjał możliwości! Ale także wielka odpowiedzialność.

Co jeśli nie jesteśmy świadome tego, co dzieje się w naszej głowie i Sercu? Jeśli wysyłamy intencje w sposób podświadomy? I później z rozczarowaniem spoglądamy na rezultaty…

Warto zacząć uważnie obserwować siebie, swoje zachowania, sytuacje, które pojawiają się w naszym życiu… Zacząć podchodzić do nich refleksyjnie, szukać sensu, znaczeń, powiązań. Odkrywać to, co kryje się za danym schematem. A następnie ŚWIADOMIE KREOWAĆ życie między innymi poprzez wysyłanie do świata INTENCJI spójnych z pragnieniami naszej duszy.

Pracujmy na tym, żeby nasze intencje jak najrzadziej wypływały z ego, pracujmy nad tym, żeby przynosiły wartościowe, pełne miłości i spełnienia rezultaty.

 

„Każdy nasz czyn, każda myśl lub uczucie rodzi się z intencji, która jest tożsama ze skutkiem. Jeśli wybieramy przyczynę, musimy doświadczać jej skutków. W najgłębszej warstwie naszego istnienia jesteśmy odpowiedzialni za każde swoje działanie, myśl oraz uczucie, czyli za wszystkie swoje intencje. Rozsądek nakazuje więc dążyć do uświadamiania sobie swoich rzeczywistych zamiarów. Pozwoli nam to przewidzieć to, co nas czeka, rozpoznać intencje, które wywołają określone skutki, i dokonać odpowiedniego wyboru w zależności od tego, co chcemy osiągnąć.”

Gary Zukov, Siedlisko duszy

 

Czy wszystko zależy od nas?

Czy zatem wszystkie sytuacje w naszym życiu są zależne od nas samych i naszych intencji? Tak ogromną mamy moc kreowania? Tak.. Chociaż nie do końca. W przestrzeni Wszechświata oddziałujemy na siebie nawzajem, to wszystko jest „nieco” bardziej skomplikowane. Jednak nasza moc sprawcza jest duża. Bardzo duża. To już nie są hipotezy. Fizyka kwantowa dowodzi ogromnej mocy sprawczej naszych myśli.

„Ostatnie odkrycia fizyki kwantowej dostarczają dowodu, że nasz świat jest wysoce podatny i otwarty na stały, subtelny wpływ… Intencja wydaje się być czymś zbliżonym do kamertonu, powodującego, że kamertony innych rzeczy we wszechświecie rezonują z tą samą częstotliwością”.

Lynne McTaggart, The Intention Experiment

 

Jednak świadomość każdego z nas jest na innym etapie i cały czas jesteśmy w procesie uczenia się. Każdy z nas. Rozwijamy się albo stoimy w miejscu, czy też cofamy. Pracując nad poszerzaniem swojej samoświadomości – możemy być coraz bardziej świadomi własnych intencji i je kształtować dla swojego i innych dobra. Odkrywamy kawałki naszej podświadomości i uczymy się siebie. A dzięki temu uczymy się żyć tak, żeby czuć więcej spokoju, spełnienia i miłości. I realizować pragnienia naszych Serc.

„Wiem na pewno, że sytuacja, w której teraz się znajdujesz, powstała w dużej mierze dzięki tobie. Ze wszystkiego, czego doświadczasz, budujesz swoje życie, dokładając do niego myśl za myślą, wybór za wyborem. Za każdą z tych myśli, za każdym wyborem leżą twoje najgłębsze intencje. Dlatego zanim podejmiesz decyzję, warto sobie zadać rozstrzygające pytanie: Czego chcę naprawdę? (…) nie raz i nie dwa obserwowałam, jaką siłę daje znajomość odpowiedzi na pytanie o intencje. I odwrotnie – jeśli ich nie zbadasz i nie poznasz, konsekwencje mogą zahamować twój rozwój (…) Jeśli czujesz, że stoisz w miejscu, a chcesz ruszyć naprzód, zacznij się przyglądać swoim dawnym motywacjom. Patrz na nie uważnie – odkryłam, że moje najprawdziwsze zamysły często kryją się pod różnymi pozorami. Zadaj sobie pytanie: W jaki sposób tamte INTENCJE doprowadziły do tego, co obecnie przeżywam? Co się stanie, jeśli zmienię nastawienie? Jeżeli zdecydujesz się szanować osobę, którą jesteś, zaczniesz żyć tak, jak było ci pisane i zyskasz szansę na to, by w pełni wykorzystać swój potencjał.”

Oprah Winfrey, To, co wiem na pewno

 

Jak zacząć pracować z intencjami?

Przekonaj się jak ogromną jakościowo różnicę możesz uczynić w swoim życiu ustanawiając każdego dnia rano ŚWIADOMĄ INTENCJĘ na ten dzień… Praktykuję ten zwyczaj w swoim dzienniku podczas porannego pisania (po praktyce medytacji) i zawsze jeśli zapomnę o intencji… Wszechświat szybko mi pokazuje, że dzień jest bardziej chaotyczny, praca idzie mniej spójnie, efektywnie… Jakby brakowało nawigacji…

Ustanawianie intencji na dany dzień jest praktyką, która pomoże nam wyrobić w sobie NAWYK ŚWIADOMEGO wysyłania do Wszechświata INTENCJI, ZAMIARÓW. Podkreślam świadomego, bo tak naprawdę za każdym naszym działaniem kryje się jakaś intencja… tyle, że nie zawsze jesteśmy jej świadomi i wówczas tracimy nawigację we własnym życiu.

 Czy intencja to oczekiwanie do świata? Proszę – taka jest moja intencja – działaj za mnie 😉 Nie, choć już sama energia naszych myśli wpływa na to, czego doświadczamy… Intencja nie jest jednak źle rozumianym oczekiwaniem. W oczekiwaniu jest jakaś forma bierności. Intencja jest AKTYWNA. Spójna z naszym pragnieniem i spójna z naszą chęcią podjęcia określonych działań. W taki sposób, aby móc doświadczać określonych jakości w życiu (np. spełnienia, spokoju, zdrowia, harmonii, miłości, zaufania, przepływu, koncentracji, zadowolenia, radości, wdzięczności etc.).

 

„Tak więc, czy nazwiesz to postrzeganiem, uważnością, uwagą, czy też skupioną intencją, jest to świadomość, która tworzy i kieruje naszą materialną rzeczywistością. Świadomość jest podstawą materii, a nie odwrotnie (…) intencja jest czymś dużo rozleglejszym, niż pozytywna myśl czy stwierdzenie. Kieruje ona ogromne zasoby wszechświata ku szczególnemu wspieraniu naszych próśb”.

Jonette Crowley, Soul Body Fusion

 

Intencje kryją się tak naprawdę za KAŻDYM działaniem w naszym życiu. Pytanie na ile jesteśmy ich świadome i na ile świadomie je kształtujemy… W zgodzie z tym, czego pragnie nasze SERCE? Czy w zgodzie z tym, co podsyca w nas LĘK?

Kolejną praktyką, w której działa moc INTENCJI i do której Cię zachęcam jest Soul Body Fusion. To prosta, a zarazem niezwykła metoda łącząca w sobie element pracy z energią oraz z intencją właśnie. Przy pomocy intencji sprawiamy, że nasze ciało zaczyna bardziej rezonować z częstotliwościami wibracyjnymi naszego ducha, naszej wyższej świadomości. Dzięki tej praktyce możemy czuć większy przepływ, nawigację, połączenie z intuicją, Sercem, duszą – nazywaj to jak chcesz. A dzięki temu funkcjonować w większej spójności, bardziej świadomi siebie, w pełni realizować nasz potencjał, poprawiać przepływ energii w ciele, wzmacniać nasze zdrowie emocjonalno – psychiczno – fizyczne.

Jeżeli masz ochotę doświadczyć sesji Soul Body Fusion (również via Skype/tel.) to zapraszam do kontaktu TUTAJ.

 

 

Jak uważnie, w oparciu o głos Serca budować swoje życie?

Warto zacząć od świadomego kształtowania INTENCJI. Puszczania ich w świat i działania w zgodzie z nimi.

Zwróć także uwagę na sytuacje, w których rezultaty nie były zgodne z Twoimi pragnieniami… To mogą być dla Ciebie lekcje, dzięki którym ODKRYJESZ jakiś schemat w sobie… może okazać się, że Twoje intencje nie były takie jak by się mogło wydawać. Być może zrobiłaś coś, nie dlatego, że bardzo chciałaś, ale na przykład ze strachu, z pragnienia udowodnienia czegoś komuś etc. Intencje, które wypływają z Miłości przyniosą dobre owoce. Pozostałe – mogą pokazać Ci w postaci zmaterializowanych w Twoim życiu sytuacji – co jest jeszcze do uzdrowienia, uświadomienia, do zmiany…

P.S. Program online „Odwaga dla wrażliwych Kobiet”, w którym będziemy uczyć się jak realizować nasze pragnienia, cele w zgodzie z głosem Serca – staruje 28.10 – po więcej szczegółów zapraszam Cię TUTAJ.

 

 

 

Fot. Unsplash

Chcesz być na bieżąco i czerpać wiedzę i inspirację z tego miejsca?

Zapisz się na bezpłatne LISTY OD SERCA TUTAJ

Dołącz do niezwykłej, pełnej wsparcia i INSPIRACJI grupy na FB – TUTAJ oraz na fp – TUTAJ

♥ ♥ ♥

Słyszałeś o dającej NADZIEJĘ na przejście przez KRYZYS książce? O książce, która pomaga uporać się z ograniczającymi przekonaniami, dodaje odwagi do życia NA WŁASNYCH ZASADACH, wskazuje sposoby na codzienną UWAŻNOŚĆ i uczy jak cieszyć się z małych rzeczy? Jestem autorką tej książki, a jej tytuł to „Zdrowa Nadzieja” 🙂 Mój proces dochodzenia do zdrowia był przełomem w życiu i sposobie patrzenia na świat. Zrozumiałam, że bez względu na okoliczności SZCZĘŚCIE jest decyzją. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zajrzyj TUTAJ

♥ ♥ ♥

You Might Also Like...