0
Duchowość Marzenia Rozwój osobisty

CELE W TRUDNYCH CZASACH

Rzeczywistość, w której obecnie się znajdujemy jest pełna wyzwań. Nie wiemy, kiedy sytuacja na świecie i w Polsce się ustabilizuje. Trudniej niż kiedykolwiek wcześniej w naszym życiu jest coś planować. Nie znamy przyszłości. Nigdy jej nie znaliśmy. Ale teraz wyjątkowo intensywnie rzeczywistość nam o tym przypomina.

 

Niektórzy z nas obawiają się choroby. Mogą pojawiać się lęki egzystencjonalne. Możemy doświadczać obaw o bezpieczeństwo finansowe. Wiele osób intensywnie doświadcza teraz zderzenia z traumami z przeszłości, które mieszają się z obecną sytuacją i jej wyzwaniami.

 

 

ŚWIADOME ŻYCIE, a DRYFOWANIE

W takim niepewnym czasie część ludzi wpada w stan DRYFOWANIA. Stan, który przypomina życie z dnia na dzień. Bez poczucia większego celu i głębszego sensu. „Przeczekiwanie”.

Życie z dnia na dzień, o którym wspominam nie będące życiem TU I TERAZ, z uważnością, ale bardziej życiem automatycznym, w uśpieniu i poczuciu braku kontroli.

Dryfowanie jest stanem, w którym część ludzi „przesypia” swoje życie. A obecna sytuacja może okazać się dla niektórych pułapką, w którą wpadają. Dryfujesz czy żyjesz świadomie?

Warto się zatrzymać i zastanowić czy chcesz coś zmienić. Odpowiedz sobie na poniższe pytania…

Myślę, że oczywiste jest, które odpowiedzi wskazują na to czy dryfujemy czy żyjemy świadomie 😉 Odpowiedz sobie szczerze, ale nie oceniaj siebie i nie krytykuj. Zawsze jest dobry moment na świadomą zmianę swoich nawyków.

 

– czy spędzasz codziennie czas na oglądaniu przypadkowych seriali/programów?

– czy dbasz o codzienny czas dla dobrostanu Twojego ciała – np. spacer, bieganie, joga, Qigong?

– czy troszczysz się o codzienną przestrzeń na „odkładanie umysłu na półkę”? (np. medytacja, praktyka uważności)?

– czy to, co robisz w ciągu dnia wykonujesz z uważnością?

– czy zapisujesz przed rozpoczęciem swoich obowiązków najważniejsze cele na dany dzień?

– czy nawigujesz ile czasu poświęcasz danej aktywności?

– czy marnujesz w sposób niekontrolowany swój czas np. scrolując social media/oglądając ”śmieszne filmy”, czytając przypadkowe teksty i artykuły, które ktoś Ci podrzuca?

– czy masz świadomość jakie są Twoje priorytety na dany dzień?

– czy rozpoczynając dzień świadomie wysyłasz intencje do Wszechświata dotyczące tego, co pragniesz wykreować?

– czy zastanawiasz się nad sensem poszczególnych działań w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca – czy robisz rzeczy, bo „wszyscy tak robią”?

– czy wkładasz swoją uwagę i energię w rozmowy, które koncentrują się na narzekaniu, krytykowaniu, wzmacnianiu negatywnej energii?

– czy wiele czasu inwestujesz w śledzenie wiadomości, „bycie na bieżąco” mimo, że ta wiedza nie służy Ci do tego, aby realizować Twoje cele?

– świadomie wybierasz co chcesz przeczytać, obejrzeć, nauczyć się – bo rozumiesz, wiesz i czujesz, że to kolejny krok w Twojej rozwojowej ścieżce – czy „ćpasz” wiedzę…?

– czy pozwalasz sobie budować i dążyć do Twoich celów w różnych dziedzinach Twojego życia?

– czy masz przekonanie, że Twoje życie to przypadkowy splot zdarzeń, czy wręcz przeciwnie – Twoja odpowiedzialność, kreacja i prawo przyczyny i skutku?

– czy odważnie bierzesz odpowiedzialność za to, co się zadziewa w Twoim życiu tu i teraz?

 – czy Twój umysł jest świeży i potrafisz spojrzeć na każdą (nawet trudną sytuację) z różnych perspektyw? Czy potrafisz skoncentrować uwagę na tej perspektywie, która będzie dla Ciebie najbardziej wzmacniająca?

Takich pytań mogłabym zadać Ci jeszcze wiele. Ale myślę, że jeżeli skupimy się na tych kilku i szczerze przyjrzymy się naszej codzienności – będzie to dobry punkt wyjścia do ALBO KONTYNUOWANIA naszych pozytywnych nawyków wspierających nasze CELOWE ŻYCIE, ALBO moment, w którym się zatrzymamy i podejmiemy wewnętrzną decyzję – PORA ZACZĄĆ BRAĆ ŻYCIE W SWOJE RĘCE. Przestać dryfować.

 

 

Człowiek istota CELOWA

Kiedyś w jednej z książek („Nowe życie. Nowy początek. Wokini”) przeczytałam słowa mówiące o tym, że jednym ze składników szczęśliwego życia jest STAWIANIE SOBIE NOWYCH I CIEKAWYCH CELÓW.

Trudno mi się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Wszak jestem nieprzypadkowo coachem, a w coachingu UWAŻNOŚĆ skierowana na CEL jest zasadniczym elementem.

Świadomie kreując cele – stajemy się KREATORAMI, a nie dryfującymi istotami. W gąszczu możliwości, w gąszczu „pułapek” w świecie technologii, która jest cudowna, ale równocześnie może nas wciągać w swe sidła (dawanie uwagi temu, co wcale nie jest dla nas dobre) – ŚWIADOME WYBIERANIE CELÓW – słyszenie ich w SWOIM SERCU i CODZIENNA NAWIGACJA, aby w ich kierunku podążać – są niesamowicie ważne.

Świadomie wyznaczone cele (wyłowione z uważnością z sieci naszych MARZEŃ płynących prosto z Serca) są DROGOWSKAZAMI dla naszej Duszy… Są znakami na ścieżkach życia – w którym kierunku dalej podążać. Motywują nas do stawiania kolejnych kroków – bez względu na to, czy jest akurat z górki, czy pod górkę. Nie pozwalają nam się poddawać. Sprawiają, że ROBIMY SWOJE. Nawet jeżeli bywa różnie. Nawet jeżeli raz rezultaty są przepiękne i magiczne, a innym razem ego podpowiada „mogło być lepiej” – to CELE SPÓJNE Z SERCEM i podążanie za nimi – są w moim odczuciu SKŁADNIKIEM SPEŁNIENIA.

Myślę sobie, że człowiek, który ma odwagę, żeby brać każdego dnia odpowiedzialność za swoje życie i stawiać się do życia w zgodzie z Sercem, w zgodzie z CELAMI, które świadomie sobie wyznaczył – NIGDY NIE PONOSI PORAŻKI.

Taki człowiek zaczyna być prowadzony… przez Wszechświat, Siłę Wyższą. Otrzymuje opiekę. I nawet jeśli na zewnątrz dane przedsięwzięcie – raz będzie sukcesem, a raz „porażką” dla otoczenia – to W SERCU TEN CZŁOWIEK ZAWSZE JEST ZWYCIĘZCĄ.

Zwycięża PRAWDĘ. Zwycięża ŻYCIE W ZGODZIE ZE SOBĄ. Zwycięża ODWAGĘ. Zwycięża wreszcie JEDYNE W SWOIM RODZAJU POCZUCIE – JESTEM SOBĄ….. Tak smakuje SPEŁNIENIE.

JESTEM SOBĄ!!!

Po to jest tutaj każdy z nas. Tak czuję. Aby być SOBĄ. I realizować swoje CELE.

A jeżeli pragniesz żyć W SWOJEJ PRAWDZIE, w spójności z Twoim Sercem – to zapraszam Cię już od MAJA do programu online KREATORKA SERCA! Zbudujesz podstawy w umyśle, emocjach, nawykach, które wesprą Cię w tym procesie BUDOWANIA CELOWEGO ŻYCIA W ZGODZIE Z SERCEM.

Zostało ostatnich kilka miejsc – ZAREZERWUJ miejsce dla siebie! 🙂

 

 

Chcesz być na bieżąco i czerpać wiedzę i inspirację z tego miejsca?

 

Dołącz do PROGRAMU ONLINE Kreatorka Serca TUTAJ 

Zapisz się na bezpłatne LISTY OD SERCA TUTAJ

Dołącz do niezwykłej, pełnej wsparcia i INSPIRACJI grupy na FB – TUTAJ oraz na fp – TUTAJ

♥ ♥ ♥

Słyszałeś o dającej NADZIEJĘ na przejście przez KRYZYS książce? O książce, która pomaga uporać się z ograniczającymi przekonaniami, dodaje odwagi do życia NA WŁASNYCH ZASADACH, wskazuje sposoby na codzienną UWAŻNOŚĆ i uczy jak cieszyć się z małych rzeczy? Jestem autorką tej książki, a jej tytuł to „Zdrowa Nadzieja” 🙂 Mój proces dochodzenia do zdrowia był przełomem w życiu i sposobie patrzenia na świat. Zrozumiałam, że bez względu na okoliczności SZCZĘŚCIE jest decyzją. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zajrzyj TUTAJ

♥ ♥ ♥

You Might Also Like...