0
Mindfulness Rozwój osobisty

Zaakceptuj swoją prawdę

✨ …I miała wrażenie, że coraz bardziej rozpada się wszystko to, w co kiedyś nauczyła się wierzyć.

Ale o dziwo wcale nie czuła się z tym źle. Może jeszcze czasem nieco „dziwnie”, może trochę „oderwana”, ale w pozytywnym sensie. W bardzo pozytywnym sensie.

✨ I każdy moment, w którym dostrzegała, że dane przekonanie było dla niej fałszem… że u niej nie miało prawa zadziałać i sprawić, że będzie czuła się w pełni sobą – nawet jeśli u „większości tak jest” – każdy taki moment stawał się chwilą cichej celebracji. Celebracji tej części siebie, która odzyskiwała autonomię. Która coraz głośniej potrafiła zaśpiewać w jej Sercu „Mam to gdzieś. Naprawdę głęboko mam to gdzieś, co pomyśli o tym ktokolwiek. Jestem sobą i tylko swoich reguł pragnę przestrzegać. Tylko i wyłącznie swoich reguł”.

✨ W ciszy serca, w momentach zatrzymania, w momentach refleksji nad życiem swoim i ludzi wokół – zadziewała się ta magia. Krok po kroku odzyskiwała zaufanie do siebie. Najcenniejszy Skarb, który kiedyś sprzedawała za akceptację/brak odrzucenia. Wiedziała, że tamte „fanty” nie są w stanie dać poczucia spełnienia. Nigdy nic nie znaczyły bez prawdziwej akceptacji swojej prawdy. Teraz stawała się dla siebie orędowniczką własnej prawdy. Tylko swojej prawdy.

✨ „I jeśli nazwiesz to egoizmem – w porządku. Nie interesuje mnie już „altruizm” będący umysłowym konstruktem. Jeśli nie słuchamy siebie, robimy coś, bo wypada, będzie innemu miło, wszyscy tak robią, to naturalna kolej rzeczy i inne tego typu dyrdymały.. prowadzi nas to do głębokiego wypalenia, poczucia oddania życia na zewnątrz. Jedyna droga do siebie wiedzie przed ten 'samotny’ padół odpowiedzialności – robię to co czuję, jak czuję. Nie krzywdzę innych wybierając siebie. A jeśli czasem stoi to w kontrze do ich oczekiwań – dalej wybieram siebie”. Pomrukiwała do siebie czule spędzając kolejne minuty w wannie. Delektując się swoją przestrzenią, spokojem i wolnością. Na swój własny sposób. Niepodlegający ocenie.

 

Zapraszam Cię do dołączenia Szkoły Kreacji Sercem!

Zapraszam Cię na warsztat online „Autentycznie: Akceptuje i doceniam swoją naturę”

You Might Also Like...