Kinga Kasperek


Od pierwszych stron zwracają uwagę autentyzm, nadzieja i czysta radość, wypływające niemalże z każdego, napisanego przez Palmowską, słowa.

Kinga Kasperek : redaktorka, mentorka self-publisherów, blogerka (kingakasperek.pl)

„Książka Magdy Palmowskiej »Zdrowa Nadzieja« jest wyjątkową pozycją. Coach, biegaczka, blogerka spisuje swoją historię dochodzenia do zdrowia, porozumienia ze sobą i osiągnięcia pełni rozwoju. Dlaczego więc twierdzę, że pozycja jest wyjątkowa? W końcu na rynku jest wiele takich publikacji, poradników, które bazują na historii autorki lub autora. Jednak od pierwszych stron zwracają uwagę autentyzm, nadzieja i czysta radość, wypływające niemalże z każdego, napisanego przez Palmowską, słowa.

Autorka pisze o swoich doświadczeniach z przewlekłymi chorobami: boreliozą i niedoczynnością tarczycy. Upraszczając, moglibyśmy powiedzieć, że jest to zapis jej wychodzenia z chorób, zaś książka będzie przydatnym drogowskazem dla wszystkich osób cierpiących na te przypadłości. Palmowska opisuje techniki, które stosowała: od diety owocowo-warzywnej dr Dąbrowskiej, przez ziołolecznictwo, sport (bieganie i jogę), aż po zmianę swoich schematów myślowych, które były kluczowe w walce z chorobą. Jednak w szerszym kontekście jest to doskonała pozycja dla wszystkich, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu. Pragną zacząć regularnie uprawiać sport, poprawić jakość swojej diety i zdrowia oraz (lub przede wszystkim) być szczęśliwi. Duchem bliska najlepszym książkom rozwojowym: »Możesz uzdrowić swoje życie« Louise L. Hay, »Jedz i biegaj« Scotta Jurka lub wykładów Osho (z których zresztą autorka czerpie pełnymi garściami, w najlepszym znaczeniu).

»Zdrowa Nadzieja« z pewnością jest doskonałą propozycją dla Klientów autorki (obecnych i przyszłych), osób zainteresowanych alternatywną medycyną oraz wszystkich, którzy są zmęczeni rozwiązaniami proponowanymi przez medycynę tradycyjną. Napisana lekkim i przystępnym językiem, pełna barwnych przykładów, jest bardzo przyjemną lekturą. Mamy wrażenie, jakby autorka siadła z nami przy gorącej herbacie i z radością dzieliła się swoim doświadczeniem. Bez zbędnego napięcia i dystansu. Czy nie takich porad potrzebujemy? Wydaje mi się, że ta książka pełni dwie ważne funkcje. Po pierwsze, przybliża postać autorki, niejako uwiarygodnia ją w oczach nowych odbiorów i pokazuje, że wiedza, którą przekazuje, wynika z trudnych, osobistych doświadczeń. Palmowska na sobie przetestowała wszystkie metody i przekaz jest prosty: trzeba szukać najlepszych dla siebie rozwiązań, mieć wiarę i nadzieję w sercu. I – przede wszystkim – słuchać swojego serca oraz nie poddawać się destrukcyjnym myślom. To mocne i głębokie przesłanie, które jest poniekąd usankcjonowane doświadczeniami Palmowskiej. Wierzę, że ta książka jest dobrą propozycją dla wszystkich, którzy chcą poznać autorkę lub zrozumieć, skąd wynika jej warsztat pracy. Druga funkcja polega na popularyzowaniu nie tylko metod naturalnego leczenia (sport, ziołolecznictwo, dieta), ale przede wszystkim pracy nad niedoskonałym umysłem, który nie zawsze podpowiada dobre rozwiązania. Autorka pisze o szkodliwych przekonaniach, które nią kierowały, o walce z własną niemocą, bólem i działaniu wbrew temu, co zdawało się logiczne. Poddaniu się chorobie, unikaniu wyzwań, korzystaniu z powszechnie przyjętych metod. Jednak tytułowa Nadzieja jest wartością, która kierowała Magdą Palmowską i właśnie ją chce zaszczepić Czytelnikom.

Zapewne nie wszystkie rady będą odpowiednie dla każdego. Jednak to nie jest sens tej książki. Najważniejsze jest słuchanie własnego serca, praca nad sobą i wybieranie najlepszych dostępnych w tym momencie rozwiązań. Dlatego polecam »Zdrową Nadzieję« wszystkim tym, którzy nieco zabłądzili, potrzebują w swoim życiu radości, uśmiechu i garści sprawdzonych wskazówek”.


You may also like